Комунікація з громадськістю через ЗМІ області! Підведені підсумки роботи у І півріччі 2017 року.

Відкритість та прозорість роботи Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області гарантується через засоби масової інформації області. Так, 26 липня 2017 року на базі Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбулася прес-конференція щодо підсумків роботи управління юстиції за І півріччя 2017 року.
Спікерами з питань впровадження реформ та основних досягнень виступили: начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк, заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації - начальник Управління державної реєстрації Світлана Лисюк, начальник відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Ігор Пещанюк та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Наталія Стьопіна.
Зі словами вдячності за співпрацю та можливість довести до відома мешканців Хмельниччини основні нововведення виступив очільник обласної юстиції Віктор Худняк. «Під час колегії Міністерства юстиції України, яка відбулася 22 червня відзначено, що управління юстиції нашої області займає лідируюче місце серед інших управлінь юстиції України, зокрема щодо роботи по впровадженню пілотних проектів. Однак зупинятися на досягнутому не будемо!», - зазначив керівник юстиції.
Також Віктор Анатолійович довів до відома присутніх основні досягнення роботи Міністерства юстиції України протягом зазначеного періоду, у тому числі стягнення з Газпрому коштів та активів на користь Державного бюджету України, запровадження інституту приватних виконавців, підтвердження Європейським судом з прав людини правової позиції України проти Росії щодо порушення прав людини в АР Крим та інші.
Питання безоплатної правової допомоги презентувала Стьопіна Н.О., яка детально зупинилася на показниках та практичних ситуаціях позитивного вирішення правових спорів. Наталія Олександрівна також поділилася інформацією, що для реєстрації громадських формувань з поданням необхідних документів можна звернутися до відповідних місцевих центрів та бюро правової допомоги, які виконують функцію фронт-офісів.
Одним з ключових напрямків роботи органів юстиції є державна реєстрація. Начальник Управління державної реєстрації Лисюк С. С. детально зупинилася на основних досягненнях по впровадженню пілотних проектів на Хмельниччині, такі як: «Шлюб за добу», видача свідоцтв про народження у пологових будинках, реєстрація місця проживання новонародженої дитини безпосередньо у пологовому тощо. «Зручним і затребуваним виявився сервіс проставлення апостилів. З цією метою було збільшено перелік відділів ДРАЦС області до 20. Тепер не потрібно для отримання цієї послуги звертатися до Мін'юсту. Кожен громадянин чи то в місті, чи в районі може отримати спрощену форму даного сервісу у відповідному відділі ДРАЦС», - наголосила Світлана Лисюк.
Не залишилися поза увагою основні досягнення Управління ДВС у Хмельницькій області. Зокрема, спікер Ігор Пещанюк акцентував увагу на фактичних показниках примусового виконання рішень суду та реалізації арештованого майна через СЕТАМ. «Загалом роботу ДВС можна оцінити на належному рівні. В результаті комплексу організаційних заходів суттєво покращилися показники окремих напрямків роботи: стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати, забезпечення чесних та прозорих торгів через СЕТАМ, покращення фактичних показників виплати аліментів тощо», - підкреслив І.А. Пещанюк.
Також, Віктор Худняк поділився з представниками ЗМІ про плани на ІІ півріччя 2017 року та заплановані реформи, які найближчим часом будуть впровадженні в життя. Такі плани були і обговорені 19 липня під час підсумкової колегії, участь у якій взяли керівники структурних підрозділів апарату юстиції та його територіальних підрозділів, Хмельницької філії Державного підприємства «Національні інформаційні системи», Хмельницької філії Державного підприємства «СЕТАМ», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області. (із рішення вказаної колегії можна ознайомитися ТУТ).
Останній блок питань був у форматі запитання-відповідь, в ході якого представники ЗМІ могли поспілкуватись особисто із спікерами та поставити запитання про хід впровадження окремих реформ в майбутньому.