30 ЧЕРВНЯ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ!

Безоплатна правова допомога - нові реалії та можливості
З 1-го липня в Україні відкривається сто центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги,де громадяни зможуть отримати адвокатський захист не лише в кримінальних, а й у цивільних та адміністративних справах,що значно розширить можливості доступу до правосуддя соціально вразливих верств населення. За підрахунками Міністерства юстиції, такої допомоги в Україні потребують близько 8 мільйонів громадян.
Сьогодні в нашій області створено 4 місцевих центри надання безоплатної вторинної правової допомоги: Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Старокостянтинівський, Шепетівський.
З Мін′юстом по всій країні працює 5 тисяч адвокатів, з яких у нашій області – 115.
30 червня 2015 року об 11 год., за адресою: м. Хмельницький, вул. Соборна, 75-відбулося відкриття Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Учасниками заходу були:
Сьопіна Наталія Олександрівна – директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Хмельницькій області,
Гоцький Григорій Іванович - директор Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги,
за запрошенням :
Худняк Віктор Анатолійович -начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області,
Місяць Андрій Петрович– адвокат, керівник Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга»,
представникиХмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Хмельницької міської ради, окремих районних державних адміністрацій та районних рад області, територіального управління Державної судової адміністрації України в області, регіонального відділення Фонду державного майна України в області, Хмельницького міськрайонного суду, Апеляційного суду Хмельницької області, Хмельницького окружного адміністративного суду, правозахисних громадських організацій, адвокати, засоби масової інформації.
Звернутися до центрів надання правової допомоги зможуть усі, хто потребує допомоги адвоката і не може собі її дозволити. Це, передусім, пенсіонери, інваліди, люди, які мають дохід менше прожиткового мінімуму, учасники бойових дій (у тому числі учасники АТО, які повернулися зі сходу країни і потребують правової допомоги), члени сімей загиблих, діти-сироти, безпритульні діти, біженці, тощо.
В ході проведення заходу:
§ презентовано новий етап у забезпеченні безоплатної правової допомоги для населення, пов'язаний із представництвом їхніх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, починаючи із 01 липня 2015 року;
§ розкрито напрями діяльності місцевих центрів Хмельницької області з урахуванням потреб її мешканців;
§ обговорено шляхи подальшої співпраці усіх суб'єктів надання правових послуг на рівні Хмельницької області з метою реалізації нових можливостей населення на одержання безоплатної вторинної правової допомоги.
Сьогодні Міністерство юстиції України насправді стає адвокатом українців, це та функція, яка мала бути в Мін′юсту з першого дня його створення.
Більше про роботу Координаційного центру з надання правової допомоги та його координати розміщені на сайті